Türkmenler Kerkük’te ayrı bir liste yayınlıyorlar … Musul, Salah al-Din ve Diyala’daki AlAbadi listesinde

Posted: January 14, 2018 at 9:44 pm

13 Nisan 2017, Kerkük, Türkmen milliyetçiliği vatandaşları, Kürdistan Bölgesi bayrağını yükseltme kararına itiraz etti

Jassem Muhammed Cafer, Pazar günü yaptığı açıklamada, Türkmenlerin Kerkük’teki Türkmen Cephesi koalisyonu ve mevcut Başbakan Haider Abadi’nin başını çektiği Irak’ın zafer koalisyonu içindeki diğer illerde Kerkük’teki parlamento seçimlerine katılacaklarını söyledi.

Ve Jafer bir açıklamada “Türkmenler, Kerkük’te yapılacak seçimler için koalisyon Türkmen Cephesinde bir Türkmen ve Irak’ın Haidar Abadi’ye olan zafer koalisyonu içindeki diğer illerde yer alacaklarını.” Söyledi.

Türkmenlerin bu koalisyon içinde Salah al-Din ve Nineveh, Diyala ve Bağdat illerinde “Irak zaferi” dahilinde aktif olacağını da sözlerine ekledi. Ve Salah al-Din ilinde bir Türkmen yardımcısı olan Jassim Muhammed Jaafar da.

Mevcut Başbakan Haider Abadi başkanlığındaki zafer koalisyonu, Badr Örgütü, Yüksek Kurul ve Faz, Bağımsızlar ve Reform, Irak Türkmen İslam Birliği  blokları ve diğer birçok siyasi partiyi içeriyordu.

Kerkük’teki Türkmen güçlerinin çoğunun, “Kerkük Türkmen Cephesi” olarak adlandırılan bir koalisyon olan Kerkük’te bir sonraki parlamento seçimlerine girişini ilan ettiği bildirildi.

12 Mayıs 2018’de başbakan, Irak parlamentosu için dördüncü seans ve bölgede örgütlü olmayan il meclisi seçimleri için seçimlerde bulundu ancak Irak Temsilciler Meclisi ve siyasi partiler, seçimlerin yapılacağı tarihteki yerlerini değiştirmedi.

Short URL: http://kirkuknow.com/turkmen/?p=14889

Photo Gallery

330 views
Print This Post Print This Post