Bartala ilçesinde savaştan zarar gören vatandaşlara bir tazminat bürosu açılıyor

Posted: February 3, 2018 at 1:22 am

Naynawa, 25-4-2017, Bartala Belediyesi binası, Fotoğraf: Ferman Sadık

Ahmed Al-Zaydi_Naynawa

Naynawa’daki tazminat mahkeme başkanı perşembe günü Bartala bölgesindeki tazminat bürosunun açılışını duyurdu ve benzer işleri Sinjar ve Telafer’de açma niyetini açıkladı.

Tazminat mahkemesi başkanı Yargıç Muzaffar Mehdi, Musul’un güney doğusunda bulunan Hamdaniya eyaletine bağlı olan Bartala ilçesinde tazminat bürosunun açılması ve Naynavah Temyiz Mahkemesi başkanlığına bağlı Naynavah eyaletinde Qush bölgesinde yeni bir mahkeme açma niyetini açıkladı.

Telafi Mahkemesi, vatandaşların mülklerini kaybetme tazminatının dosyasını yönetmekten ve askeri operasyonlar sonucu ölen ya da kayıp olanların ve devlet teşkilâtından etkilenenlerin ailelerine tazminat ödemesinden sorumludur diye hatırlattı.

Yargıç, Musul’un batısındaki Telafer ilçesinde Musul’un kuzey-batısında şehrin güneyinde olan ve Kayara nahiyesine bağlı olan Sinjar ilçesine ofis açacağına dikkat çekti.

Mahkeme, Naynava Federal Temyiz Mahkemesi Başkanlığı’na bağlı ve Naynavan’ın yeniden başkanlığı 1979’un 160 sayılı yargı organizasyon kanunu hükümlerine göre sunuldu.

“Deaş” devlet kuruluşunun,2014 yılının ortasında Naynawa eyaletinin geniş alanlarını kontrol altına aldığı dikkat çekicidir.

Short URL: http://kirkuknow.com/turkmen/?p=15010

Photo Gallery

235 views
Print This Post Print This Post