Öğretim üyesi Ali Almaz silahlı saldırıya uğradı

Posted: February 7, 2018 at 10:49 pm

Ali Almaz Gayib seçim adayı ve üniversite öğretmeni Kerkük şehrinde otomobilinde silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

Kerkük_KirkukNow

Ali Almaz Gayib, Kerkük  Üniversitesi öğretmeni olan Irak parlamento seçimlerinde  ilk aday, terörist  saldırısına uğradı,

Ali Almaz siyasi ve hukuk fakültesinin öğretmeni, Salı günü 6-2 öğleden sonra kendi otomobilinde bağdat yolu bölgesinde Kerküğün merkezinde silahlı saldırıya uğradı ve saldırı anı hayatını kaybetti.

Kerkük il meclisi üyesi ve Türkmen unsurlarından olan Najat Hussein (KirkukNow)’a ” Ali Almaz Üniversite öğretmeni siyasetle uğraşan ve Irak parlamentosu seçimlerine aday olmuştu” dedi.

Ali Almaz 30 yaşındaydı Türkmendi ve üniversite güvenlik bölümünde’de çalışmış.

Ali Almaz Gayib Foto: Ali Almaz’ın facebook sayfasından alınmış

D.Omar İnce üniversite başkanı yardımcısı (KirkukNow)’a “Salı günü öğlene kadar Ali Almas üniversitedeydi öğleden sonra üniversiteden ayrılıp berbere gidip sonra otomobiline dönerken otomobilin içinde silahlı saldırıyla öldürüldü” dedi.

Omar ince ” emniyet güçleri soruşturma yapıyorlar ve soruşturmanın sonucunu bekliyorlar Ali Almas üniversitede hiç bir sorunu yoktu ama seçimlere aday olmuştu” dedi. Aynı zamanda pozisyon almak için kendini aday olarak seçmiş diye ekledi.

Olaydan sonra polis güçleri bir kaynakta KirkukNow’a “kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırıya uğrayıp sonradan kaçtıklarını ayrıca soruşturmanın sonuçları henüz belli değil” dedi.

Ali Almas şii mezhebinden olan ve Turkmen soyundandı cenazesi dün gece şiilerin kutsal bir yeri olan kerbelaya götürüldü.

Najat Hussein “Neden öldürüldüğü bilinmiyor ancak seçimlerde adaydı,üniversite emniyet komitesinde çalışıyordu ve aynı zamanda öğretmendi bu üç sebepten dolayı öldürülmüş olabilir” dedi.

Short URL: http://kirkuknow.com/turkmen/?p=15049

Photo Gallery

215 views
Print This Post Print This Post