Medyanın uzlaşmadaki rolünü tartışmak için “Musul konuşuyor” konferansın başlatılması

Posted: April 10, 2018 at 8:46 pm

Erbil, 10 Nisan 2018, "Musul konuşuyor" konferansı uzlaşma için medyanın rolünü anlatıyor, fotoğraf: KirkukNow

Erbil-KirkukNow

Konferans, düzinelerce medya kuruluşu ve sivil toplum örgütünün temsilcilerinin katılımıyla başladı.

Konferans, 10 Nisan Salı günü saat 9: 00’da başladı ve bir gün sürdü Konferansa, onlarca medya kuruluşu ve Nineveh vilayetinin olaylarını karşılamak için çalışan sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.

KirkukNow web sitesinin yazı işleri müdürü olan Salam Omar, “Musul konuşuyor” konferansının organizatörleri tarafından davet edildi, 2017’nin başında olduğu gibi, (KirkukNow) medya alanında Nineveh vilayetinin olaylarını kapsamaya başladı. Kerkük, Salahaddin ve Diyala illerine ek olarak, kenti yeniden kurmak için yapılan savaşlar, yerinden edilenlerin durumu çocuklar, kadınlar ve hizmetler ile ilgili konular da dahil.

Erbil / 10 Nisan 2018/ Erbil’de Fransa konsolosu Dominic Mas “Musul konuşuyor” konferansında, fotoğraf: KirkukNow

Musul’da uzlaşma ve adalet konularında medyanın rolünü tartışan konferans, Irak başbakanının Irak kuvvetlerinin Deaş’ın kavşağından tam olarak iadesini ilan etmesinden sekiz ay sonra MICT ve CFI tarafından destekleniyor.

Irak’ın ikinci en büyük eyaleti olan Nineveh eyaleti, 2014’ün ortalarında Deaş tarafından kontrol edilen ilk Irak eyaleti olarak kabul edildi ve eyaletten bir milyondan fazla insanın Kürdistan Bölgesi’ne ve Irak eyaletlerine gitmesiyle sonuçlandı.

Short URL: http://kirkuknow.com/turkmen/?p=15428

Photo Gallery

219 views
Print This Post Print This Post