Kerkük’teki Ulusal İnternet Projesi hizmetlerin başlaması

Posted: April 11, 2018 at 12:25 am

İnternet kulelerinden biri

Kerkük_KirkukNow

Irak İletişim Bakanlığı, Irak’taki stratejik projelerden biri olan Kerkük ilinde Ulusal İnternet Projesi’nin pilot bazında hizmetlerinin başlatıldığını duyurdu.

Bakanlık, yaptığı açıklamada, “Uluslararası Bilgi Ağı’nın hizmetlerinden sorumlu Genel Kurul şirketi, SCIS fiber optik ağı (Ulusal İnternet Projesi) projesini doğrudan alan teknik komiteler aracılığıyla ve Kerkük’teki ana yayın merkezinde yargılanmanın yürütülmesiyle birlikte, Komünikasyon oluşumlarından biri.

“Proje, Ulusal, bölgesel ve uluslararası düzeydeki büyük öneminden dolayı İletişim Bakanlığı tarafından sunulan stratejik projelerden biri olarak kabul ediliyor. Proje, internet ve iletişim hizmetlerini geliştirecek ve hizmetin sürekliliğini sağlayacak, kablolar birden fazla parkur ve üç metre derinlikte genişletilecek, Irak’ın tüm bölgelerini kapsayan ve en yeni ekipman ve en iyi uluslararası mucit ile donatılmış.”

“Proje, uluslararası internetin (transit) aktarımı için bir kanal olacağından ve devletin parasını sert para birimi cinsinden ve devlete herhangi bir paraya mal olmadığına ve işsizliğin ve iş gücünün ortadan kaldırılmasına katkıda bulunma avantajlarına sahip olacağından, Irak sahasının yatırımı da dahil olmak üzere herkesin gerçekleştireceği bir dizi hedef sunuyor. Öte yandan, gelişmiş gözetim kameralarına dayanan bir elektronik gözetim sistemi sağlar ve vatandaşlara, devlet kurumlarına daha iyi hizmet verebilmek için herhangi bir aksaklıktan veya kesintiye uğramaktan kaçınmak için uluslararası kalitede yüksek kalitede internet paketleri sağlar.

Ulusal Güvenlik Servisi, Ocak ayının sonlarında birçok İnternet şirketinin ofislerini kapattı ve Irak Haberleşme ve Bilgi Komisyonu’nun kararıyla Kerkük ve diğer tartışmalı alanlarda teknik ekipman ve vericileri sakladı.

Short URL: http://kirkuknow.com/turkmen/?p=15432

Photo Gallery

308 views
Print This Post Print This Post