Adaylar meclise ulaşmak için yeni yollar geliştiriyorlar

Posted: April 22, 2018 at 12:37 am

Kerkük, 15 Nisan 2018, şehrin sokaklarından birinde otoparkta propaganda kampanyası Fotoğraf: Karwan Salihi

Yasin Taha

Battaniye ve kişisel armağanları dağıtma yöntemi, 12 Mayıs’taki yaklaşan Irak seçimlerinde eski ve işe yaramaz hale gelebilir ve adayların yeni ve geleneksel olmayan yollar ve araçlar geliştirmelerini sağladı, Daha önceki üç oturumun (2005 – 2018) deneyimi ışığında, parlamento binasının kişisel, partizan ve aile düzeylerine iyi ve yarar sağlaması için.

Seçim sezonundan birkaç hafta önce, bazı Irak illerinde, özellikle de Diyala vilayetinde çok sayıda şişman kabile ziyafeti vardı. Bu durum, çevre ve veteriner paydaşlarına, koyunlara yönelik yoğun talep ve hayvancılık ve insan sağlığı üzerindeki kati katliamın sonuçları hakkında alarm vermelerini istedi. Resmi mezbahalarda sıhhi standartların acımasız kesilmesi.

Irak eyaletlerinin birçoğunda aşiret karakterinin egemen olduğu Diyala’dan uzak, kırsal alanların doldurulması için taş ocaklarının kapıları üzerindeki siyasi blokların adaylarıyla rekabet etmek için “Baharat” makamına yönelik talepteki keskin artışa, sosyal iletişim araçlarıyla ilgili yayınlar ve resimler gösterdi, Parlamentoya ulaşma umuduyla, son zamanlarda yayınlanan açıklamalarda meclis yolunun zorluklarla ve rekabete boğulduğunu vurgulayan, ancak ilk olarak zorlu ve zorlu olduğu için fırça ile fırçalamaya ihtiyacı olan rakiplerin sayısının çokluğu nedeniyle rakip aday sayısı yaklaşık 7 bin adayın 329 milletvekili ile doldurulması için mecliste.

Falluja, 20 Mart 2018, aday Muhammed Karbuli, adaylık sayfasından alınan baharat resmi ile bir toprak yürüyüşü ve yol kaplamaları yapıyor.

Sabis Tuğlalar tarafından finanse edilen adaylar, farklı bloklardan ve birden fazla valilikten, belediyenin ve İşler Bakanlığının rolünü, yıllar boyunca nüfusun çektiği acıları göz ardı ederek ihmal ederek yıkılmış yolların döşenmesinde oynarlar. Bazı adaylar resimlerde baharatlı portatif kamyonların yakınında görünürken, diğerleri sadece malzeme fırçalarını finanse etmekle ilgili pankartlar yayınlıyorlar, Hükümet uyarıları hizmet ve hükümet departmanlarının ve hizmetlerin sağlanmasında uzmanların rolünü atlattıktan sonra, bazı milletvekilleri hizmet kampanyalarındaki belediyeler ve hizmetlerle koordine etme görevini üstlenmişlerdir, ancak Sadr hareketinin lideri, seçmenlerinden birinin oy ve seçmenlerin nüfuzunu etkileyen bir soruna yanıt olarak karar vermişlerdir çünkü onların sesi daha pahalıdır.

Adaylar aldıkları bir miktar parayı reklam ve kampanyalara harcıyorlar

Bir kamyonun yük ve nakliyat bedelinin 100 liradan 120 bin dinar olması ve kurucuları tahmin ettiği, bu yıl başından bu yana yüz milyonlarca dağıtılan baharat harcamaları ve mali krizlerin bahanesiyle hizmet vermek için siyasi blokların başarısız olmasına ve resmi sorumlulukların üstlenilmesi sırasında tahsislerin yokluğuna rağmen, Ancak, bloklar ve adayları, devlet görevlerine girmeden veya görev sürelerinin bitiminden önce anonim görevlendirmelerle finanse edilen cömert hizmetler sağlarlar. Irak halkı arenasında bir şakaya ve alaycı bir konuya dönüşen baharata ek olarak, diğer adaylar, kabile topluluğunun veya güvenlik gönüllülerinin başlıkları altında işe alım amacıyla dosya toplamaya ve politikacılara göre, Başbakan Haidar’ın rehberliğinde olduğu gibi, kampanyalarına ayrılan fonların maaşları olarak bazı paralar ödenmesine başvurdu. Abadi seçmenlerin basın konferanslarından birinde adaylardan bağış almak ve daha sonra onlara kamu parası manipüle etmek için oy kullanmamak.

Babil, Ocak 2018, Asaib Ahl al-Hak Ofisi, Ali Al-Farıs liderliğinde Mahawil bölgesinde baharat malzemesini fırçalamak için bir kampanya yürütüyor.

Bazı adaylar seçim projelerine katılmaya dahil olsa da, gelecekteki bir oturum için aday olan bazı milletvekilleri, hükümete “çaba” kelimesini ekleyerek, Göçmenlik Bakanlığına veya insani yardım kuruluşlarına periyodik yardım dağıtımının resimlerini yayınlamakla meşguller. Resimlerdeki göç, aynı milletvekilinin veya bürosunun bedeli olmadan bakanlık sayfasından özel veya özel kampanyaların fotoğraflarını çekme zahmetinden geçiyor.

مرشحة عن التيار المدني تبجي على حال العراق بطريقة جديدة لكسب تعاطف الناس .. سوده عليه 😢🤭

Geplaatst door ‎العراقيين شعب العجائب‎ op zondag 8 april 2018

Short URL: http://kirkuknow.com/turkmen/?p=15479

Photo Gallery

357 views
Print This Post Print This Post