Kerkük’te Demokrasi Nöbeti Devam Ediyor

Posted: May 21, 2018 at 5:59 pm

Kerkük, 15-5-2018, Kerkük'te göstericiler seçim sonuçlarına karşı protestoya devam ediyorlar. Foto: Federal polisi

Kerkük-KirkukNow

Genel seçimlere şaibe ve hile karıştığını protesto eden binlerce Türkmen vatandaşı Kerkük’te eylemler yaparak tepkilerini 12 mayıs tarihinden bu yana sürdürüyorlar..

Gösteri alanda toplanan ve demokrasi nöbetini sürdüren vatandaşlar hak ve gerçeğin ortaya çıkması için oylarının elle sayılmasını istiyorlar.

Türkmeneli televizyonu, eylemlerin başladığı günden bu yana canlı yayın yaparak demokrasi nöbetindekilerin sesini yerel ve uluslararası kamuoyuna duyurdu. Irak Türkmen Cephesi resim sözcüsü Ali Mehdi,eylemcilere bir konuşma yaptı.

Mübarek Ramazan ayına rağmen, eylem alanında bir araya gelen Türkmen milleti demokrasi nöbetinden geri adım atmadı.

Binlerce vatandaş Ticaret Bakanlığının gıda deposu önünde eylem yapmalarıya içerideki seçim sandıklarının dışarı çıkmasını engellemekteler.Seçim sandığındaki oylar seçimde yapılan hile ve şaibelerin en önemli kanıt belgesidir.

Günlerdir alanda toplanan eylemciler, attıkları sloganlarda ”Hileye hayır” ve ”Seçim komiserliği bağımsız değildir” diye pankartlar açtılar.

Demokresi nöbetinin yapıldığı alanda mübarek Ramazan ayının başlamasıyla birlikte her gün oruçlu vatandaşlar için iftar sofraları kuruluyor namazlar ve teravih namazı kıldırılıyor.

Short URL: http://kirkuknow.com/turkmen/?p=15603

Photo Gallery

390 views
Print This Post Print This Post