“KirkukNow” Kerkük’ün güneyindeki Peşmerge’nin öldürülmesiyle ilgili ayrıntıları aldı

Posted: November 10, 2018 at 10:12 pm

Kerkük'ün güneydoğusundaki Dakuk ilçesinde Haftagar ilçesinde öldürülen vatandaş Şerzad Muhammed'in fotoğrafı.

Muhammed Almas-Kerkük

“20 yaşındaki Sherzad Muhammed, Kerkük’ün güneydoğusundaki Dakuk ilçesinin evinin önünde bir hastaneye nakledilmesine rağmen vuruldu, ancak yaralanmasından dolayı öldü.” Bu detaylar Kürdistan’daki Kürdistan Yurtseverler Birliği başkan yardımcısı Idris Adıl tarafından anlatılıyor.

Güvenlik kaynakları 8 Kasım 2017 Perşembe günü, kimliği belirlenemeyen silahlı kişilerin Dakuk bölgesinde bir Peşmerge unsuruna ateş açtıklarını söyledi.

Adil (KirkukNow)’a yaptığı konuşmada, “Şerzad ve birkaç kez Haftagar eyaletinin (Dara) köyünde Seyid cami yakınında bulunan Şerzad ve Perşembe günü saat 12’de kaçmadığı bilinmeyen silahlı adamlar tarafından vurulduğunu söyledi.

“Bomba İsra Walmafkudin bölgesinde evimin önünde patladı. Patlama sadece maddi hasara yol açtı” dedi.

Suçlanan suç, suikastçı Sherzad’ın ele geçirilmesiydi

“Irak Federal Polis Teşkilatı’nın On Beşinci Tugay Beşinci Bölümü’nün ilk alayı, bir kişinin tutuklandığını ve Kerkük’ün güneyindeki Dakuk ilçesindeki Peşmerge “Şerzad Muhammed”i öldürmek için kullanılan bir Kalaşnikof ile bağlantılı olma suçunu açıkladı. Bu açıklama Federal Polis tarafından bildirildi ve bir kopyası (KirkukNow) aldı.

Kerkük’ün güneybatısında, Kürtler, Araplar ve Türkmenlerin bir karışımının yaşadığı bölge, 16 Ekim 2017’de federal güvenlik güçleri tarafından Deaş’ın ara sıra saldırılar sonucu yeniden tanıtıldı.

 

Short URL: http://kirkuknow.com/turkmen/?p=16247

Photo Gallery

84 views
Print This Post Print This Post