11 günlük elektrik kesintisinden sonra, elektrik Havice’ye geri döndü

Posted: November 13, 2018 at 12:38 am

Kerkük - Havice'nin ana caddesi (Kerkük'ün 55 km güneybatısında) IŞİD'den bir yıl sonra, Eylül 2018, Fotoğraf: Karwan Salihi

KirkukNow

Elektrik, elektrik kulesi kulelerinin teröristler tarafından havaya uçurulmasından 11 gün sonra Kerkük’ün güneybatısındaki Havice ilçesine ve çevresindeki bölgelere geri döndü ve bu da bölgede elektrik kesintisine neden oldu.

Havice elektrik müdürünün başkanı Ra’ad el-Cuburi, (KirkukNow) ekiplerinin, dün El-Siha köyünde havaya uçurulmuş bir kamu hizmeti kulesini onarmayı başardıklarını söyledi.

“Aynı gece, ilgili departmanlar ile koordineli ekiplerimiz, 11 günlük bir elektrik kesintisinden sonra Havice’ye elektrik sağlayabildiler” diye ekledi.

Bir yıldan daha az bir sürede, 36 adet elektrik santrali kulesi Havice ve çevresinde havaya uçuruldu.

Her ne kadar şehir bir yıldan fazla bir süre önce DAEŞ terörist grubundan geri alındıysa da, bu bölge düşük ölçekli bir isyana tanıklık ediyor.

Bir yıldan daha az bir sürede, 36 adet elektrik santrali kulesi Havice ve çevresinde havaya uçuruldu.

Daha önce, Havice yetkilileri, elektrik de dahil olmak üzere temel hizmetlerin eksikliğinin, Havice göçmenleri’nin geri dönmesini sağladığını belirtti.

Hawija, Haziran 2014’te Deaş tarafından kontrol edildi. Kasaba, 10 Ekim 2017’de Irak kuvvetleri tarafından yeniden ele geçirildi.

Short URL: http://kirkuknow.com/turkmen/?p=16270

Photo Gallery

100 views
Print This Post Print This Post