Kerkük’te üç şüpheli Deaş üyesi tutuklandı

Posted: December 1, 2018 at 11:42 pm

Kerkük - Terörle Mücadele Birimleri, Misyoncular tarafından Dubz'de kullanılan tünelleri imha ediyor 26-11-2018, Fotoğraf: Irak 2. özel harekat medyası

KirkukNow

Irak Güvenlik Medya Merkezi 1 Aralık Cumartesi günü, üç şüpheli İslam Devleti (Deaş) militanının Kerkük’teki Irak güvenlik güçleri tarafından tutuklandığını açıkladı.

Medya merkezi, Irak içişleri bakanlığı sözcüsü Sa’ad Ma’an sözlerine şöyle devam etti: “Bakanlığın istihbaratı ve federal soruşturma dairesinde faaliyet gösteren federal polisin istihbarat devri Kerkük’te 3 şüpheliyi tutuklamayı başardı. Bölgedeki sivilleri hedef alan (DEAŞ) mobil devriyeleri üyeleri olduğuna inanılıyor”.

Sözcü, “Şüphelilerin terörist faaliyetlere katılımı için yakalama emirleri var” dedi ve “tutuklanmasına yol açan pusu kurmak için özel bir takım görevlendirildiğini” de sözlerine ekledi.

Irak’ın elit Terörle Mücadele Servisi Binbaşı General Ma’an el-Sa’adi’nin komutanı, 26 Kasım 2018’de, Kerkük’ün kuzeybatısındaki Dıbız ilçesinde İslam Devleti (Deaş) militanlarının kullandığı üç tünelin imha edildiğini ilan etti.

Kerkük vilayeti ve Irak federal hükümeti ile Kürdistan bölge hükümeti arasındaki diğer bölgeler, özellikle de devletin güneyi ve batısında, İslam Devleti terör grubunun kalıntılarına karşı suçlanan düzensiz terör saldırılarına tanıklık ediyor.

 

Short URL: http://kirkuknow.com/turkmen/?p=16417

Photo Gallery

85 views
Print This Post Print This Post