Kerkük-Bağdat yolunda Tuzhurmatu köprüsünün çöküşü

Posted: December 9, 2018 at 11:17 pm

Salahaddin 9 Aralık 2018, Kerkük ve Bağdat arasında Tuzhurmatu köprüsünün bir kısmının çöküşü.

Kerkük-KirkukNow

Yük araçlarının hareketi, Kerkük ile Bağdat arasındaki Tuzhurmatu ilçesi bölgesindeki hayati köprünün bir kısmının yıkılmasından sonra durduruldu, “ikinci koridor risk altında”

Tuzhurmatu başkan yardımcısı Ali el-Huseyni (KirkukNow)’a, “Sel yüzünden, 700 metre uzunluğundaki köprünün 50 metresi çöküşe neden oldu, bu da köprünün tamamen çökmesi nedeniyle büyük bir tehlike oluşturuyor” dedi.

El-Huseyni (KirkukNow)’a “Arabaların geçidi ikinci geçide nakledildi, fakat tır ve kamyonların geçidine izin verilmiyor çünkü köprünün diğer tarafı çok sayıda geçidin ağırlığını kaldırmaz” dedi.

Tuzhurmatu köprüsü, Irak’ın en uzun köprülerinden biri olan Kerkük ve Kürdistan Bölgesi’nin merkez illerini birbirine bağlamak için hayati önem taşıyor.

“Tüm köprü çöküşe ve tehlikeye karşı savunmasız hale geldi, bu yüzden ilgili taraflar mümkün olan en kısa zamanda müdahale etmek zorunda kaldılar, çünkü Bağdat – Kerkük arasındaki ana yolun kesilmesi için büyük bir olasılık var.” Ali Huseyni konuşmasını bu şekilde bitirdi.

 

Short URL: http://kirkuknow.com/turkmen/?p=16474

Photo Gallery

90 views
Print This Post Print This Post