Kerkük’te elektriğin süresi arttı

Posted: December 12, 2018 at 10:33 pm

Kerkük, Kasım 30 2018, Vatandaşlar, yetersiz elektrikten memnuniyetsizlik ifade ediyorlar. Fotoğraf: Soran Muhammed

Soran Muhammed-Kerkük

Kerkük’ün Elektrik Dairesi, gece ve gündüz elektriği 11 saate artırdı, halbuki geçen haftalarda sadece dört saat elektrik veriliyordu vatandaşlara.

(KirkukNow)’e yapılan bir basın açıklamasına göre, geçtiğimiz haftalarda Kerkük mahallelerinin çoğunda vatandaşlara elektrik sağlama saatleri dört saatten azdı, ancak durum şu anda gelişmeye başladı ve vatandaşların elektrik saatlerini dokuzdan 11 saate çıkardı.

Kerkük Elektrik Bölümü’nden Daniel Abdullah, “Yatırımcı, Kerkük’e 100 megavat elektrik sağlamaya başladı, bu nedenle vatandaşların elektrik gücü ile elektriğin saatleri yaklaşık 11 saate yükseldi” dedi.

Elektrik tedarikindeki azalmalar, jeneratörlerdeki maaşların artması ve her bir amper için 10,000 Irak dinarının belirlenmesi nedeniyle vatandaşlar arasında büyük bir hoşnutsuzluğa neden oldu.

“Geçmişte ve santralde teknik bir kusur nedeniyle yatırımcı, Kerkük’e 100 MW elektrik ihracatı durdurdu ve elektrik çok kötüydü, bir gün ve bir gecede sadece 4,5 saat elektrik vardı.

Kerkük’teki ve Irak’ın geri kalan bölgelerinde elektrik çok az var, sıcaklığın bu mevsimlerde yükselmesi ve düşmesi vatandaşları ister istemez etkliyor, yetkililer elektriğin düzeleceğini söylüyorlar ama henüz hiç bir uygulama yok.

Kerkük elektrik bölümü daire başkanı “bir gün içinde 14 saat elektrik sağlayabiliriz fakat teknik sorunlar nedeniyle bunu henüz yapmak istemiyoruz” dedi.

Kerkük’ün güney ve güneybatısındaki elektrik iletim hatları, Sadece doğaçlama patlayıcı madddeler ile patlayabilir.

Daniel Abdullah, ilk yatırımcıdan 100 MW’lık Kerkük elektrik satın alma sürecimizi ve bu konudaki devam eden görüşmemizi ortaya koyduğumuzu açıkladı.

Short URL: http://kirkuknow.com/turkmen/?p=16500

Photo Gallery

98 views
Print This Post Print This Post