“Savunma Bakanlığı İştirakleri”
Kerkük’ün güneyinde araba çalan bir çetenin tutuklanması

Posted: January 16, 2019 at 1:51 pm

Kerkük, 2013, Dakuk İlçe Merkezi – Fotoğraf: KirkukNow

Kerkük-KirkukNow

Kerkük’te çok sayıda araba çalmakla tutuklanan iki kişi, güvenlik kaynaklarının (KirkukNow)’a söyleyen, sanıkların Irak Savunma Bakanlığı’na ait olduğunu doğruladı.

Kerkük’teki araba hırsızlığı bölümünden bir kaynak, “iki maddeye (443) göre aranan iki kişi, onları bir süredir izliyoruz ve Bağdat’tan Kerkük’e giderken, Dakuk bölgesindeki güvenlik kuruluşları, suç ve federal polise karşı işbirliği içinde tutuklandıklarını söyledi.

Kaynak, “iki kişinin Irak Savunma Bakanlığı’na bağlı olduğunu” doğruladı. Diyor ki: Beş kişilik vatandaş arabası çalmakla suçlanıyorlar. ”

Irak Ceza Kanunu’nun (443) maddesi: (1) Bir kişi bir suç işlediğinde veya gün doğumu ile gün doğumu arasında silah taşıyan bir kişiden suç işlediğinde Üçüncüsü – üç veya daha fazla insanın gün batımı ve gün doğumu arasında işlenmesi halinde…).

(KirkukNow)’ın aldığı bilgiye göre, “Araba hırsızlığı bölümüne, araba hırsızlığı suçlamaları konusunda 443. madde uyarınca adalet için aranan iki kişinin yol açtığı bir araba olduğuna dair bilgi aldıktan sonra, federal polisle işbirliği içinde bir polis çalışma grubu kuruldu” dedi.

Kaynak şöyle açıklıyor: “Dakuk bölgesine girdiklerinde ilçede takip edildiler ve onlara ateş açıldıktan sonra, biri ilçede bulunan (Mutik) köyünde yaralandı ve tutuklandı.

Kerkük ilinin güneyinde bulunan Dakuk ilçesi, orta ve güney Kerkük ve Kürdistan Bölgesi illerini birbirine bağlayan stratejik alanlardan biridir.

Short URL: http://kirkuknow.com/turkmen/?p=16678

Photo Gallery

78 views
Print This Post Print This Post