Terörle mücadele güçleri Kerkük’ten çekilmeye başladılar

Posted: February 2, 2019 at 10:57 pm

Kerkük, 1 Şubat 2019, 61. Özel Tugay’ın şehre getirdiği bir kuvvetin güvenlik dosyasını aldı. Fotoğraf: KirkukNow

KirkukNow

Kerkük polis teşkilatı sözcüsü Tuğgeneral Afrasiyaw Kamil, Cuma günü yaptığı açıklamada, Irak’tan terörle mücadele güçlerinin bölgeden çekilmek üzere başlatıldığını ve 61. özel kuvvetlerin Kerkük’te güvenlik dosyasını alacağını duyurdu.

Kamil, KirkukNow ile yaptığı röportajda, 61. Özel Kuvvetlerin, yerel güvenlik güçleriyle koordineli olarak kentteki güvenlik dosyasını almak üzere Kerkük şehrine geldiğini söyledi.

Kerkük polis teşkilatı sözcüsü ” Şoraw bölgesindeki terörle mücadele güçlerinin karargahına özel kuvvetler yerleştirildi, (Kürdistan Demokrat Partisi’nin merkezi) bölgesindeki terörle mücadele güçlerinin merkezindeki ve Tisin semtinde bir güvenlik merkezi olan Demokrat Parti Demiryolları ve genel merkezindeki karargahına yerleşmişlerdir.”

Özel Irak Şubesi 6. Tugayının 1. Taburunun 61’inci Tugayı 28 Ocak 2019’da Kerkük şehrine geldi ve terörle mücadele düzeneğinin Salahadin alay yerine Al-Wasiti bölgesinde yer aldı.

KirkukNow muhabiri, özel timin 61. Tugayına ait büyük bir askeri gücün Kerkük’e varmasına tanıklık etti ve daha sonra Şoraw’daki terörle mücadele güçlerinin merkezine gitti.

Gücün büyük askeri ve lojistik teçhizat taşıdığını ve silah türleriyle donanmış 80’den fazla askeri araçta tahmin edildiğini söyledi.

Terörle mücadele ajansının ikinci özel komutası, şehirdeki kolluk komutanı Baş General Maan el-Saadi liderliğindeki 16 Ekim 2017’den sonra Kerkük şehrinin güvenlik dosyasını aldı.

Short URL: http://kirkuknow.com/turkmen/?p=16738

Photo Gallery

45 views
Print This Post Print This Post