Rebwar Talabani, önümüzdeki hafta bir toplantı yapmaya Kerkük il meclis üyelerini çağırdı

Posted: February 12, 2019 at 11:13 pm

Kerkük, 29-8-2017, Referandum'a katılmak için il meclis toplantısı. Fotoğraf: meclis medyası

KirkukNow

Kerkük il meclis başkanı Rebwar Talabani, Kerkük il meclis üyelerini 18 Şubat günü toplantı yapmak için çağırdı.

Kerkük il meclisi tarafından Salı günü yayınlanan bir belgeye göre, toplantının nerede olduğunu açıklamaksızın 18 Şubat’ta Konsey toplantısı tarihini bildirmek için Konsey üyelerine e-posta ile gönderildi.

Bilgi Bakanlığı tarafından Talabani’nin isteği üzerine Konsey üyelerine dağıtılan belgeye göre, Konsey, 18 Şubat’ta Kerkük’te güvenlik durumu konusunda yapılacak toplantıyı görüşecek.

Kerkük İl Konseyinin bir üyesi olan Jwan Hasan, (KirkukNow)’a yaptığı açıklamada, “Konsey toplantısını daha önce olduğu gibi, toplantının yapıldığı yeri açıklamadan yapmak üzere e-posta yoluyla il meclisinin bilgileriyle haberdar ettiğimizi” belirtti.

5 Şubat 2019’da, Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) sözcüsü Sa’adi Ahmad Pire, partisi ile Kürdistan Demokrat Partisi arasında, Kerkük için yeni bir vali seçmek üzere 18 Şubat’ta Kerkük İl Konseyi oturumu düzenlemek üzere bir anlaşma taslağı hazırladığını açıkladı.

Bu duyuru, Erbil’de Kürdistan Demokrat Partisi ile Kürdistan Yurtseverler Birliği arasında yapılan görüşme sonrasında Pira tarafından düzenlenen basın toplantısı sırasında geldi.

 

Short URL: http://kirkuknow.com/turkmen/?p=16799

Photo Gallery

65 views
Print This Post Print This Post